Wolność i człowieczeństwo Biskupa.

Na pogrzebie Zbigniewa Religi zabraknie najwyższych władz Kościoła - wynika z informacji, do których dotarł DZIENNIK. "Nikt nie przyjdzie" - twierdzi anonimowe źródło w episkopacie.Pogrzeb na Powązkach będzie uroczystością świecką - profesor był ateistą. "Biskupi nie powinni się tam pchać" - komentuje ks. Adam Boniecki.
(...)
"Źle wyglądałoby, gdyby biskupi ubrali się na pogrzeb w zwykłe garnitury i poszli na pogrzeb jako osoby prywatne. Nie najlepiej wypadłoby też, gdyby poszli w biskupiej purpurze. Wyglądałoby to na manifestację, a tego chcemy uniknąć".
(...)
Ksiądz Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", twierdzi, że biskupom nawet nie wypada iść na pogrzeb profesora Zbigniewa Religi.
(...)
Oficjalny udział katolickich władz Kościoła w pogrzebie osoby, która nie bardzo tego chciała, bo prosiła o laickie pożegnanie, mógłby skończyć się niepotrzebną awanturą" - powiedział DZIENNIKOWI ks. Adam Boniecki.
Dziennik

6 komentarzy:

Jazon pisze...

trudno zrezygnować z purpury, wygląda na to, że nawet śmierć nie jest wystarczającym powodem

Anonimowy pisze...

bez purpury głupio się wygląda

Jazon pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

nie mogą oficjalnie uczestniczyć w pogrzebie, a pchają wszędzie. Nie obchodzi ich, że jestem ateistą kiedy mszą rozpoczynają rok szkolny, albo rekolekcjami naruszają moje prawa. to manifestacja. całkowite zaprzeczenie ekumenizmu.
Smutne.

Anonimowy pisze...

purpuraci sprowadzeni do roli gości na pogrzebie, to przecież obraza majestatu! A tak po ludzku oddać hołd wybitnemu człowiekowi - nie mieści się tym pyszałkom w głowach! Jak niewierzący to nie człowiek. Wstrętne!

Anonimowy pisze...

i co sę palanty kleru czepiacie. Jeżeli nie wierzycie to podpiszcie akt APOSTAZJI i po zawodach. tylko,że żaden z wyżej piszących nie wierzących tego nie uczyni, bo ślub w kościele musi być na 500 osób, dziecko ochrzcić też trzeba się pokazać...a bo to taka tradycja a jak trwoga to do Boga...

TU I TAM

NOTOWANIA